RACE TO BUDENS JUNE 2020

Top 20 Places

1 Rie Cherubini   0
2 Carol Newland     23
3 Mark Arundel     43
4 Ivor Newland     47
5 Ian Galloway     77
6 Malcolm Berry     77
7 Mary Berry     86
8 Duane Wessels     91
9 Janice Galloway     91
10 Michael Abbott     97
11 John Brodie     117
12 Filipe Da Silva     122
13 Graham Harries     133
14 Brian Newsham     133
15 Brigitte Beck     134
16 Allan Pooley     135
17 Michael Shropshall     145
18 Gloria Pooley     145
19 Phil Russell        149
20 Paul Anthony     149

WEDNESDAY 12TH FEBRUARY SINGLE STABLEFORD YELLOW TEES

MENS DIV 1

1ST F.DA SILVA 38 PTS, 2ND R.VAN DYK 36 PTS, 3RD M.BERRY 35 PTS (C/B)

MENS DIV 2

1ST P.LUCAS 34 PTS, 2ND S.PARKIN 33 PTS (C/B), 3RD I.NEWLAND 33 PTS

LADIES DIV 1

1ST C.BRUNNER 33 PTS, 2ND M.BERRY 30 PTS

LADIES DIV 2

1ST C.NEWLAND 33 PTS (C/B), 2ND L.LONGMORE 33 PTS

VISITORS – B.MCKEON 35 PTS

2´S

R.HALLDORSSON, N.NAISH, R.GARDINER, P.BRUNNER, D.LONGMORE & R.SMITH

SUNDAY 26TH JANUARY MONTHLY MEDAL YELLOW TEE´S

MENS DIVISION 1

1ST – I.GALLOWAY 70 NET, 2ND – R.HALDORSSON 72 NET 3RD – G.HARRIES 75 NET (C/B)

MENS DIVISION 2

1ST – L.HAYCOCK 76 NET, 2ND – N.WRIGHT 78 NET (C/B), 3RD – M.BERRY 78 NET

LADIES DIVISION 1

1ST – R.CHERUBINI 71 NET

LADIES DIVISION 2

1ST – J.SPRAGG 72 NET

VISITOR´S – B.SENECAUR 73 NET

2´S

R.EDWARDS, L.MOLLOY, M.TROTT, B.VICENTE & C.NEWLAND

SUNDAY 5TH JANUARY PAIRS BETTERBALL MEDAL YELLOW TEES

1ST – R & C VAN DJYK 59 NET

2ND – M.SHROPSHALL & J.BOLLEN 60 NET

3RD – M.ABBOTT & G.FOX 61 NET

4TH – R.ENTWISTLE & L.HAYCOCK 63 NET (CB)

5TH – F.DA SILVA & M.ARUBDEL 63 NET

2’S

G.FOX, G.CHADWICK, R.CHERUBINI, B.MURPHY X2.

 

SUNDAY 1ST DECEMBER, CHRISTMAS COMPETITION SINGLES STABLEFORD (YELLOW TEES)

1ST

P.McDONAGH 38PTS

2ND

D.WESSELS 36PTS

3RD

M.WILKES 35PTS C/B

4TH

A.BROWN 35 PTS

5TH

J.FONSECA 33PTS

2’S

G.MACKIE, S.THOMAS, P.McDONAGH, R.ENTWHISTLE, A.POOLEY

SUNDAY 25TH AUGUST, CAPTAIN’S BIRTHDAY CHARITY DAY AMERICAN GREENSOMES (YELLOW TEES)

1ST

M.ABBOTT, R.CHOI 42PTS

2ND

D.ARUNDEL, M.ARUNDEL 41PTS

3RD

P.LUCAS, R.GLORIA 40PTS

4TH

P.McDONAGH, B.HART 39PTS C/B

5TH

C.NEWSUM, A.SHESTOTAL 39PTS

 

WEDNESDAY 21ST AUGUST SINGLES MEDAL (YELLOW TEES)

MEN DIVISION 1

1ST P.RUSSELL NET68, 2ND P.McDONAGH NET69, 3RD D.LEOPOLD NET71

MEN DIVISION 2

1ST M.EVANS NET67, 2ND P.LUCAS NET71, 3RD G.BEATTIE NET73

LADIES DIVISION 1

1ST R.CHERUBINI NET66

LADIES DIVISION 2

1ST B.BECK NET74

VISITORS

1ST J.BRIDGEMAN NET62, 2ND S.BROWN NET74

2’S

J.BRODIE, D.WESSELS, R.CHERUBINI, D.BRIDGEMAN, B.HART, D.CHICKEN, D.LEOPOLD, P.ANTHONY, P.RUSSELL, B.NEWSHAM, J.COBB

SUNDAY 11TH AUGUST PEPE GANCEDO TROPHY, SIGLE STABLEFORD WHITE TEES

1ST OVERALL & TROPHY WINNER R.ENTWISTLE 38PTS 

NET MEN 

1ST R.ENTWISTLE 38PTS, 2ND J.MARCELA 36PTS, 3RD D.WESSELS 35PTS, 4TH I.GALLOWAY 34PTS

NET LADIES 

1ST K.BICHON 33PTS, 2ND R.CHERUBINI 32PTS, 3RD C.EASTWOOD 32PTS, 4TH P.BERRESFORD 31PTS

GROSS

1ST R.HAWCZAK 30PTS, 2ND B.VICENTE 29PTS, 3RD D.MARTINS 27PTS

NEAREST THE PIN

3RD R.GLORIA, 5TH R.HAWCZAK, 7TH C.EASTWOOD, 11TH R.GLORIA, 15TH J.DIAS

STRAIGHTEST DRIVE 18TH HOLE

K.BICHON

WEDNESDAY 7TH AUGUST, DUBAI STABLEFORD (YELLOW TEES)

1ST

P.RUSSELL, P.McDONAGH, D.LEOPOLD, P.BRENNAN 121PTS

2ND

D.WESSELS, R.CHERUBINI, B.NEWSHAM, M.EVANS 119PTS

2’S

M.ABBOTT X2, D.LEOPOLD, I.NEWLAND, L.SUTCLIFF, P.BRENNAN

WEDNESDAY 24TH JULY, TRICOLOUR

1ST

J.BRODIE, P.MORGAN, G.CHADWICK, C.BENNET 93PTS C/B

2ND

B.PUSSEL, F. Da SILVA, M.SINCLAIR, E.SINCLAIR 93PTS

2’S

B.PUSSELL, M.ABBOTT, B.HART