WEDNESDAY 9TH DECEMBER SAGITTARIUS SALVER AGGREGATE YELLOW TEES

1ST – RICHARD STEAD & JIM BRENNAN 74 PTS

2ND – PETER MCDONAGH & BOB HART 73 PTS

3RD – PEDRO LUCAS & FRANCISCO BORGES 70 PTS

4TH – IAN & JANICE GALLOWAY 66 PTS 

5TH – JIM REID & KEVIN BRYAN 66 PTS (C/B)

2´S

R.STEAD, J.GALLOWAY, R.ENTWISTLE, T.BORGES, C.NEWLAND, D.DEVLIN, D.ATHERTON & A.MIDGLEY

FRIDAY 4TH DECEMBER CLUB CHRISTMAS COMPETITION & PAST CAPTAINS

PAST CAPTAIN´S AM-AM WINNERS

CAPTAIN P.MCDONAGH, P.NOONE, V.ROODE & D.DEVLIN 82 PTS

CHRISTMAS HAMPER SINGE STABLEFORD 

1ST – P.NOONE 38 PTS

2ND – D.LEOPOLD 35 PTS

3RD – I-NEWLAND 34 PTS 

4TH – D.LONGMORE 34 PTS (C/B)

5TH – A.MIDGLEY 34 PTS (C/B)

VISITORS – G.WIER JNR 29 PTS

 

WEDNESDAY 2ND DECEMBER PAIRS BETTER BALL STABLEFORD WHITE TEES

1ST – DARREN DEVLIN & GILES FOX 42 PTS

2ND – MIKE & PAM EDEN 41 PTS

3RD – BRENDAN MURPHY & CHRIS PADGET 41 PTS (C/B)

4TH – SIMON & MARGARET THOMAS 40 PTS

5TH – MICK & MARY BERRY 40 PTS (C/B)

2´S

M.ABBOTT, G.FOX & S.THOMAS

FRIDAY 27TH NOVEMBER MONTHLY MEDAL YELLOW TEES

MEN S DIV 1

1ST- I.GALLOWAY 69 NET, 2ND- J.BRODIE 69 NET (C/B), 3RD- F.BORGES 72 NET (C/B) 

MENS DIV 2 

1ST- R.SMITH 73 NET, 2ND- I.CLARKE 73 NET (C/B), 3RD- J.BRENNAN 75 NET (C/B)

LADIES DIV 1

1ST- L.MORRIS 73 NET, 2ND- R.SMITH 74 NET

LADIES DIV 2 

1ST- B.BECK 76 NET, 2ND- P.NAISH 78 NET

2´S

B.MURPHY, D.DEVLIN, F.BORGES & REBECA SMITH

FRIDAY 20TH NOVEMBER CHA CHA CHA WHITE TEES

1ST- D.DEVLIN, R.STEAD, D.MEERS & P.RUSSELL 111 PTS

2ND- I & C NEWLAND, T & L MORRIS 107 PTS

3RD– A & T PICKARD, P & K HUGHES 105 PTS

2’s

I.NEWLAND, P.HUGHES, G.FOX, K.HUGHES & P.RUSSELL 

WEDNESDAY 18TH NOVEMBER PAIRS AGGREGGATE YELLOW TEES

1ST – CHRIS NEWSUM & GUILLAUMS LEDOUX 71 PTS

2ND – DUANE WESSELS & DAVID MEERS 69 PTS

3RD – ROD & REBECCA SMITH 68 PTS

4TH – BRIAN NEWSHAM & BRIGITTE BECK 67 PTS

5TH – MICHAEL ABBOTT & PHIL RUSSELL (C/B) 66 PTS

2´S

P.RUSSELL, L.LONGMORE, T.PICKARD, P.HUGHES & R.STEAD X2 ( HOLE IN ONE ON THE 7TH) CONGRATULATIONS RICHARD.

14TH-15TH NOVEMBER CLUB CHAMPIONSHIP MEDAL WHITES

MENS CHAMPION

M.ABBOTT 146 (3 HOLE PLAY OFF)

2ND – D.DEVLIN  146, 3RD – D.WESSELS 168, 4TH – R.GLORIA 169 (C/B)

LADIES CHAMPION 

K.HUGHES 182 

2ND – P.EDEN 189, 3RD – J.GALLOWAY 191 

SENIOR CHAMPION 

MARY BERRY 183

MENS BEST NET OVERALL

1ST- R.ENTWISTLE 140 NET, 2ND-  B.HART 143 NET, 3RD- R.HALDORSSON 145 NET

LADIES BEST NET OVERALL

1ST- L.MORRIS 154 NET, 2ND- L.ANTHONY 155 NET

SUNDAY 15TH STABLEFORD YELLOW TEES

1ST J.REID 34 PTS, 2ND R.STEAD 34 PTS C/B

2’S C.NEWLAND

WEDNESDAY 11TH NOVEMBER ALLCOMERS SINGLE STABLEFORD YELLOW TEES

MENS DIV 1

1ST-T.MORRIS 36 PTS, 2ND-B.NEWSHAM 35 PTS, 3RD-R.ENTWISTLE 35 PTS (C/B), 4TH-M.ABBOTT 34 PTS

MENS DIV 2

1ST-J.RIED 39 PTS, 2ND-P.LUCAS 36 PTS, 3RD-P.BRUNNER 35 PTS, 4TH-P.HUGHES 35 PTS (C/B)

LADIES DIV 1

1ST-K.HUGHES 39 PTS, 2ND-P.EDEN 38 PTS

LADIES DIV 2

1ST-C.NEWLAND 33 PTS, 2ND-H.BLYTH 33 PTS (C/B)

2´S

J.BRENNAN, G.HARRIES, B.WOODWORTH, D.LONGMORE, C.BRUNNER, P.LUCAS, T.MORRIS, C.NEWLAND, B.NEWSHAM, P.EDEN & K.HUGHES X2 

SUNDAY 8TH NOVEMBER – CANCELLED DUE TO BAD WEATHER

TUESDAY 3RD NOVEMBER TRICOLOUR YELLOW TEES

1ST- P.RUSSELL, B.HART, M.SHROPSHALL & G.BEATTIE 94 PTS

2ND- M.ABBOTT, D.MEERS, I.CLARKE & R.HALLDORSON 91 PTS

3RD- R.ENTWISTLE, J.BRODIE, G.HARRIES & G.CHADWICK 89 PTS 

2´S

S.BULLOCK, D.MEERS, J.BRODIE X2, I.GALLOWAY, J.REID & M.WILKES