WEDNESDAY 14TH NOVEMBER, 2 BALL TEXAS SCRAMBLE (YELLOW TEES)

1ST

B.HART, I.NEWLAND 46PTS

2ND

D.WALLING, M.WALLING 45PTS C/B

3RD

M.EVANS, G.GOUGH 45PTS

4TH

M.ABBOTT, P.LUCAS 44PTS

5TH

P.RUSSELL, T.BORGES 43PTS C/B

6TH

A. DE JONGH, G.FOX 43PTS

SUNDAY 11TH NOVEMBER, SINGLES MEDAL (YELLOW TEES)

MEN DIVISION 1

1ST D.WALLING 66NET, 2ND R.GLORIA 67NET, 3RD M.SHROPSHALL 72NET

MEN DIVISION 2

1ST J.REID 69NET, 2ND B.NEWSHAM 70NET, 3RD J.RORISON 72NET C/B

LADIES DIVISION 1

1ST P.EDEN 74NET

LADIES DIVISION 2

1ST L.BULL 74NET

VISITORS

1ST J.MARCELA 75NET

2’S

J.MARCELA, A.MIDGLEY

WEDNESDAY 7TH NOVEMBER, AM AM (WHITE TEES)

1ST

D.HILL, B.NEWSHAM, B.BECK, B.WOODWORTH 91PTS

2ND

D.WESSELS, R,CHERUBINI, T.BORGES, P.RUSSELL 88PTS C/B

3RD

A.POOLEY, G. POOLEY, J.EAMES, P.LUCAS 88PTS

2’S

D.WESSELS, D.HILL, D.LONGMORE, C.BRUNNER, M.ABBOTT, S.DAWSON, P,EDEN, M.ELLIOTT, B.PUSSELL

SUNDAY 4TH NOVEMBER, CHA CHA CHA (YELLOW TEES)

1ST

D.HILL, B.WOODWORTH, A.MIDGLEY, M.SHROPSHALL 116PTS

2ND

F.FINAN, A.POOLEY, J.EAMES, G.POOLEY 115PTS C/B

3RD

J.ELLIOTT, M.ELLIOTT, D.BULL, L.BULL 115PTS

2’S

P.BRUNNER X2, J.ELLIOTT, M.PALMER

FRIDAY 26TH OCTOBER, BRIAN NEWSHAM TROPHY OVER 7O’S COMPETITION

MEN 70-75

1ST P.ANTHONY 39PTS,  2ND J.REID 35PTS

MEN 75-80

1ST J.ELLIOTT 37PTS C/B, 2ND B.NEWSHAM 37PTS

MEN 80+

1ST L.HAYCOCK 32PTS

LADIES 70-75

1ST L.LONGMORE 31PTS, 2ND L.BULL 29PTS

LADIES 75-80

1ST B.FRECHTER 24PTS, 2ND M.ELLIOTT 23PTS

MEN UNDER 70

1ST J.BRIDGEMAN 41PTS, 2ND T.MORRIS 40PTS

LADIES UNDER 70

1ST D.ARUNDEL 34PTS C/B, 2ND S.HOLCROFT 34PTS

VISITORS

1ST M.SWINNERTON 36PTS

2’S

B.HART X2, M.BERRY, J.McLURE, B.GORDON, M.WILKES

 

SUNDAY 28TH OCTOBER, AMERICAN GREENSOMES (YELLOW TEES)

1ST

B.BECK, B.NEWSHAM 38PTS

2ND

P.GIBSON, M.SWINNERTON 36PTS

3RD

B.HART, V.ROODE 34PTS C/B

4TH

J.BRIDGEMAN, D.BRIDGEMAN 34PTS

WEDNESDAY 24TH OCTOBER, TEXAS SCRAMBLE (YELLOW TEES)

1ST

B.HART, P.RUSSELL, T.BORGES, V.ROODE 54.4NET

2ND

E.DAMMAN, J.WILCOCKS, L.GOUGH, M.ARUNDEL 55.3NET

3RD

M.ABBOTT, J.BRENNAN, I.CLARKE, G.FOX 56.5NET

4TH

D.BRIDGEMAN, J.BRIDGEMAN, D.BULL, L.BULL 57.1NET

SUNDAY 21ST OCTOBER, SINGLES MEDAL (WHITE TEES)

MEN DIVISION 1

1ST T.BORGES 69NET, 2ND R.HETHERINGTON 73NET C/B, 3RD B.HART 73NET C/B

MEN DIVISION 2

1ST B.WOODWORTH 67NET, 2ND M.BERRY 70NET, 3RD N.NEWSHAM 72NET

LADIES DIVISION 1

1ST R.CHERUBINI 71NET

LADIES DIVISION 2

1ST L.BULL 77NET

2’S

M.TROTT, C.BRUNNER, D.WESSELS, D.BULL, R.GLORIA, S.HOLCROFT

WEDNESDAY 17TH OCTOBER, DUBAI STABLEFORD (YELLOW TEES)

1ST

R.HETHERINGTON, P.GIBSON, M.WILKES, J.REID 112PTS

2ND

S.WEBB, P.McDONAGH, V.ROODE, J.BRENNAN 106PTS

3RD

F. DA SILVA, B.PUSSELL, M.ARUNDEL, COMMITTEE MEMBERS CARD 105PTS

2’S

M.WILKES X2, R.CHERUBINI, J.BRODIE, D.BULL, B.PUSSELL, M.BRIDGEMAN

SUNDAY 14TH OCTOBER, AM AM (WHITE TEES)

1ST

B.NEWSHAM, B.BECK, M.BERRY, M.BERRY 81PTS C/B

2ND

J.BRODIE, K.BRYANT, G.CHADWICK, J.McCLENNAN 81PTS

3RD

B.HART, S.WEBB, P.McDONAGH, J.BRENNAN 80PTS

2’S

D.WESSELS, F.BORGES, R.HOWCZAK, B.DAVIES, T.MORRIS, M.BERRY, J.ELLIOTT, M.ELLIOTT