SUNDAY 19TH NOVEMBER, SINGLES MEDAL (YELLOW TEES)

MEN DIVISION 1

1ST R.GLORIA 70NET, 2ND J.ELLIOTT 72NET, 3RD J.BRODIE 73NET C/B

MEN DIVISION 2

1ST D.BULL 75NET, 2ND L.HAYCOCK 77NET

LADIES DIVISION 1

1ST C.NEWLAND 72NET

LADIES DIVISION 2

1ST L.BULL 67NET

VISITORS

1ST C.MARCELA 70NET

2’S

C.MARCELA X2, J.DUHIG, R.GLORIA, F.BORGES, J.FONSECA, D.FORD, D.WALLING

WEDNESDAY 15TH NOVEMBER, YELLOW BALL (YELLOW TEES)

1ST

D.BULL, L.BULL, M.BERRY, M.BERRY 116PTS

2ND

J.SIMPSON, P.SIMPSON, M.DAWSON, S.DAWSON 115PTS C/B

3RD

P.HUGHES, K.HUGHES, M.EDEN, P.EDEN 115PTS

2’S

R.ENTWHISTLE, P.NAISH, R.STEAD, C.NEWLAND, R.SOULHERDEN, J.REID, P.HUGHES, M.BERRY, P.SIMPSON

SUNDAY 12TH NOVEMBER, 2 BALL TEXAS SCRAMBLE (YELLOW TEES)

1ST

F.BORGES, S.ROBINSON 48PTS C/B

2ND

S.PARKIN, L.HAYCOCK 48PTS

3RD

M.BURGESS, W.HARNETT 46PTS C/B

4TH

N.WRIGHT, P.WRIGHT 46PTS

TUESDAY 7TH NOVEMBER, SINGLE STABLEFORD (WHITE TEES)

MEN DIVISION 1

1ST D.COUGHLIN 39PTS

2ND S.ROBINSON 34PTS

3RD M.ABBOTT 32PTS C/B

MEN DIVISION 2

1ST M.BERRY 33PTS C/B

2ND G.BEATTIE 33PTS C/B

3RD P.McDONAGH 33PTS

LADIES

1ST G.ANDREW 35PTS

2’S

G.BEATTIE X2, G.ANDREW, R.KAY, B.MURPHY, P.McDONAGH

SUNDAY 5TH OCTOBER, PAIRS BETTER BALL 7 CLUB CHALLENGE (YELLOW TEES)

1ST 

R.SMITH, N.WRIGHT 45PTS

2ND

D.WESSELS, P.McDONAGH 44PTS C/B

3RD

B.HART, J.BOLLEN 44PTS

4TH

R.WILSON, J.REID 43PTS

5TH

M.ELLIOTT, S.McEVOY 42PTS

6TH

J.BRODIE, G.CHADWICK 41PTS C/B

2’S

A.POOLEY, M.ABBOTT, R.ENTWHISTLE, M.ELLIOTT, R.SMITH

1ST NOVEMBER, INVISIBLE PRO (WHITE TEES)

1ST

G.POOLEY, A.POOLEY, C.NEWLAND, I.NEWLAND 129PTS

2ND

M.ABBOTT, D.WESSELS, R.CHERUBINI, R.STEAD 125PTS

3RD

R.ENTWHISTLE, J.REID, P.SIMPSON, J.SIMPSON 121PTS

2’S

M.ABBOTT X2, S.McEVOY, R.CHERUBINI, L.LONGMORE, L.BULL

RACE TO BUDENS, OCTOBER 2017

1 John Brodie 0
2 Carol Newland 12
3 Ivor Newland 41
4 Bob Hart 49
5 Michael Abbott 57
6 George Chadwick 99
7 Marian Trott 127
8 Phil Russell 131
9 David Bull 132
10 Lorraine Bull 134
11 Peter Fisher 140
12 Gillian Andrew 156
13 Stephen Parkin 161
14 Bob Woodworth 163
15 Andy Stephenson 181
16 Giles Fox 190
17 Sylvia Holcroft 201
18 Brian Newsham 201
19 Gloria Pooley 208
20 Mike Evans 211

SUNDAY 29TH OCTOBER, AMERICAN GREENSOMES (YELLOW TEES)

1ST

J.BRIDGEMAN, D.BRIDGEMAN 43PTS C/B

2ND

M.BERRY, M.BERRY 43PTS C/B

3RD

M.ABBOTT, I.CLARKE 43PTS

4TH

I.BELL. F.BORGES 42PTS

FRIDAY 27TH OCTOBER, BRIAN NEWSHAM 3 IN 1 COMPETITION

UNDER 70’S

MEN, 1ST B.HART 40PTS

LADIES, 1ST S.McEVOY 39PTS

70 – 75

MEN, 1ST M.BERRY 35PTS, 2ND D.MADDISON 34PTS C/B

LADIES, 1ST L.BULL 35PTS, 2ND P.NAISH 31PTS C/B

75+

MEN, 1ST B.MURPHY 35PTS, 2ND I.NEWLAND 32PTS C/B

LADIES, 1ST B.FRECHTER 24PTS, 2ND M.EVANS 16PTS

WEDNESDAY 25TH OCTOBER, SINGLES STABLEFORD (YELLOW TEES)

MEN DIVISION 1

1ST D.HILL 35PTS, 2ND B.DAVIES 34PTS C/B, 3RD D.MADDISON 34PTS

MEN DIVISION 2

1ST D.BULL 35PTS, G.BEESTON 34PTS, 3RD M.EVANS 32PTS C/B

LADIES DIVISION 1

1ST G.ANDREW 37PTS, 2ND M.BERRY 36PTS

LADIES DIVISION 2

1ST M.TROTT 34PTS C/B, 2ND L.BULL 34PTS

VISITORS

1ST L.POWELL 32PTS C/B

2’S

M.BERRY, B.DAVIES, B.NEWSHAM, W.HARNETT